Rozwód, spadek, podział majątku czy ustalenie pobytu dziecka – to przykłady zagadnień prawnych, które mogą budzić wątpliwości. Potrzebujesz pomocy prawnej i szukasz kancelarii w Gdańsku? Jeżeli chcesz dobrze wybrać, to zapoznaj się z poniższym poradnikiem – znajdziesz w nim 5 wskazówek, dzięki którym szybko znajdziesz kancelarię prawną w Gdańsku.
Czy specjalizacja kancelarii jest ważna?
Jeżeli szukasz pomocy prawnej, to zwykle z konkretnej dziedziny, prawda? I właśnie dlatego specjalizacja kancelarii prawnej to istotna kwestia. Chociaż na studiach przyszli prawnicy przyswajają wiedzę z różnych gałęzi prawa, to później wybierają specjalizację – np. prawo rodzinne, prawo gospodarcze czy prawo karne. Kancelaria w Gdańsku może naturalnie mieć kilka specjalizacji, zwłaszcza gdy jej zespół tworzy wielu prawników. Jak zatem sprawdzić specjalizację wybranej kancelarii w Gdańsku? Wystarczy wejść na jej stronę internetową i zapoznać się z zakresem świadczonych usług.
Jak sprawdzić, czy zespół kancelarii ma doświadczenie?
Prawnik specjalizujący się w danej gałęzi prawa niekoniecznie musi mieć wieloletnie doświadczenie, aby z sukcesem zająć się Twoją sprawą. Jednak im dłuższa praktyka, tym zasadniczo lepiej – wówczas można spodziewać się, że kancelaria prawna wykształciła model sprawnej obsługi spraw klientów. Warto więc sprawdzić:
- jak długo kancelaria w Gdańsku, która Cię zainteresowała, działa na rynku;
- czy prawnicy współpracują np. z kancelariami notarialnymi lub tłumaczami – w niektórych sprawach pomoc innych specjalistów jest konieczna;
- jak kancelaria komunikuje się z klientami – czy mają oni dostęp np. do panelu klienta.
Czy warto ufać opiniom i rekomendacjom?
Poszukując kancelarii prawnej w Gdańsku, możesz zaufać rekomendacjom bliskich – członków rodziny czy znajomych. Jeżeli jednak w Twoim otoczeniu nikt w ostatnim czasie nie korzystał ze wsparcia prawnika, pozostają opinie w internecie. Czy można im ufać? Jedna czy dwie pozytywne opinie mogą budzić wątpliwości. Co innego jednak, gdy jest ich np. setka. Wówczas można przyjąć, że nie są one przypadkowe i kancelaria rzeczywiście dba o poziom świadczonych usług. Jeżeli wybrana przez Ciebie kancelaria w Gdańsku nie ma jednoznacznie pozytywnych opinii, sprawdź, na co skarżą się klienci.
Na co zwrócić uwagę przy umowie i wynagrodzeniu?
Umowa i wynagrodzenie to kolejne kwestie, które trzeba uwzględnić podczas poszukiwania kancelarii w Gdańsku. Niektóre sprawy wiążą się ze sporymi kosztami. I właśnie dlatego warto sprawdzić, czy kancelaria proponuje płatność w ratach. Jeżeli tak, może to świadczyć o tym, że na pierwszym miejscu stawia ona potrzeby klientów – prawnicy starają się przede wszystkim rozwiązać problem, z którym zgłasza się do nich klient. Równie istotna jest umowa. Powinna ona być przejrzysta – jej zapisy nie mogą być dla Ciebie niezrozumiałe.
Wrażenia ze spotkania z kancelarią też są ważne!
Gdy zdecydujesz już, w której kancelarii w Gdańsku zasięgnąć opinii, nie musisz na pierwszym spotkaniu zlecać jej prowadzenia swojej sprawy. Konsultacja z prawnikiem pozwala zdobyć cenne doświadczenie – możesz choćby sprawdzić, czy prawnik jest zaangażowany i wykazuje się indywidualnym podejściem. Jeżeli dopytuje o szczegóły i w przystępny sposób odpowiada na pytania, to współpraca może być udana.
Wybrana przez Ciebie kancelaria w Gdańsku ma doświadczenie? Prawnik wzbudził Twoje zaufanie? Możesz uznać, że współpraca ułoży się pomyślnie.
Ciekawy artykuł!
Ciekawy artykuł!
Ciekawy artykuł!
Ciekawy artykuł!